Koncert dla Zuzi

Kolejny, czwarty już koncert charytatywny zorganizowany przez Fundację ,,Szkoła Otwartych Serc” za nami. Tegoroczny odbył się 8 października 2010 roku w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku i nosił nazwę ,,Koncert Piosenki Niebanalnej”.


Bohaterką koncertu była 11- letnia uczennica „Piątki” – Zuzia Dziedzina. To dla Niej w jesienny wieczór zalśniły świece, lampki i łzy wzruszenia. To dla Niej zabrzmiały najczulej strofy poezji śpiewanej. To Ona sprawiła , że na scenie – obok dwóch uzdolnionych wokalistek: Patrycji Zisch i Elizy Banasik pojawił się chór Akademicki Laurentii Amici ze swoim Maestro Wawrzyńcem Zamkowskim.

Solidaryzując się z bohaterką tego wieczoru, na koncert przybyli licznie goście. Jednym z nich był dr Christian Meyl – Joannita, Honorowy Obywatel Miasta Malborka, który również pomaga Zuzi. Swoją obecność na tak ważnym koncercie od razu zadeklarowali nauczyciele i rodzice. Pomagali jak mogli w organizacji koncertu, dając znak – Nie jesteś sama, Zuziu!
Tego dnia szczególnie blisko byli z Zuzią jej koledzy i koleżanki z klasy, którzy wraz z nauczycielami przygotowali mini koncert poezji śpiewanej. Rodzice z tej klasy zorganizowali kramik rozmaitości, który cieszył się ogromnym powodzeniem.
Koncertowi, tradycyjnie już, towarzyszyła otwierana tylko dla Fundacji i jej przyjaciół „Kawiarenka pod Aniołem” kusząc zapachem ciast upieczonych specjalnie dla Zuzi przez niezawodne Mamy uczniów „Piątki” i nauczycieli. Serwowano również aromatyczną kawę oraz herbatę z imbirem.

Anioł pojawił się również na obrazie, trzymając w dłoni zapalony lampion przypominając słowa prezes fundacji Doroty Ojdowskiej–Starzyk ,,Jeżeli zapalisz komuś lampę, będzie ona oświetlać także Twoją drogę”.

Celem koncertu było zebranie funduszy na zakup nowego inhalatora dla Zuzanny. W wyniku przeprowadzonej zbiórki udało się pozyskać kwotę 3 047,50 złotych, a to oznacza, że nowy inhalator trafi do rąk Zuzi już niebawem.

W trakcie koncertu zlicytowaliśmy patronującego fundacji Anioła zamkniętego przez artystę w ramach obrazu. Szczęśliwym nabywcą obrazu i bursztynowego wisiora stała się Jadwiga Rochowicz – wójt gminy Malbork.