Dla mam i dzieci – Inicjatywa malborskiej fundacji

Wokół nas Zdrowie. Inicjatywa malborskiej fundacji  

Dla mam i dzieci wielkości sala z ogromnymi lustrami na ścianach, kilkanaście piłek oraz sprzęt do ćwiczeń, do tego wykwalifikowane instruktorki i można rozpocząć zajęcia z aerobiku. Proste, chociaż wymaga pewnych nakładów finansowych i pracy, jednak efekt jest zadowalający. Na taki krok zdecydowała się dyrekcja Szkoły Podstawowej w Malborku. W jednym z pomieszczeń na piętrze utworzono Akademię Ruchu Cardio, którą nadzoruje Fundacja Szkoła Otwartych Serc, działająca przy placówce.

Dzięki temu od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych chętne panie, mogą zadbać o swoją kondycję i sylwetkę. – Każdej z pań możemy zaproponować odpowiednie zajęcia. Jeżeli chcą wzmocnić wszystkie partie mięśni polecamy ćwiczenia TBC. Na wzmacnianie lokalne brzuch, biodra, pośladki dobre jest ABT, na utratę kilogramów – step. Prowadzimy też zajęcia z piłkami oraz najnowszy hit klubów na świecie, czyli pilates relaksujące i wzmacniające – wyjaśnia Iwona Wądołowska. Wśród propozycji jest również sekcja XXL oraz dla seniorów, gimnastyka korekcyjna i masaż. Ponadto można zamówić lekcje prywatne.
– Zapraszamy też panów -mówi instruktorka. Oferta Akademii Ruchu jest tym bardziej ciekawa, że pomysłodawcy pomyśleli o kobietach z dziećmi.
– Wiadomo, że wieczorem niektóre panie nie mają gdzie zostawić swoich pociech, dlatego zapraszamy je do nas z dziećmi. Te starsze mogą uczestniczyć w zajęciach, natomiast młodsze mogą spędzić czas w naszym przedszkolu. Pod dobrą opieką na pewno nie będą się nudziły – mówi Dorota Ojdowska-Starzyk. Sala z lustrami wykorzystywana jest praktycznie przez cały dzień. Wieczorem odbywają się tam zajęcia fitnes, a w godzinach pracy szkoły – lekcje twórczości i zajęcia z rytmiki dla uczniów „piątki”.
Joanna Kułakowska

 art9

Wśród propozycji ćwiczeń każda z pań znajdzie coś dla siebie – zapewnia Iwona Wądołowska. Na zdjęciu również:-Sabina Kowalska i Dorota Ojdowska-Starzyk.