Bez kategorii

Gwiazdy Dobroczynności

„Gwiazdy Dobroczynności” to jedyny w Polsce plebiscyt publiczności i największa kampania medialna promująca i nagradzająca zaangażowanie społeczne znanych osób. Nasza fundacja zgłosiła do plebiscytu kandydaturę Bartka Kasprzykowskiego. Z radością informujemy, że  Pan Bartek został Laureatem w kategorii Pomoc Charytatywna. Nasz Przyjaciel od wielu lat jest zaangażowany w działania na rzecz Fundacji Szkoła Otwartych Serc i uczestniczy w jej życiu. Dzięki niemu udało się stworzyć w naszej szkole salę doświadczania świata oraz profesjonalną salę integracji sensorycznej ze sprzętem służącym do terapii dzieci, a tym samym spełnić wieloletnie marzenie terapeutów, dzieci i rodziców dzieci niepełnosprawnych. W roku 2015 utalentowany Bartek Kasprzykowski wziął udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wygrał nie tylko dwa jego odcinki, lecz także finał. Otrzymał za to 120 tysięcy złotych, które przekazał na konto naszej fundacji.  Aktor uczestniczy także w wielu działaniach i akcjach dobroczynnych, m.in.: w koncercie „Serce dla Dzieci”, wydaniu kalendarza charytatywnego Antoine czy ostatnio w koncercie charytatywnym na rzecz Fundacji Nasze Dzieci działającej przy Klinice Onkologii IPCZD. Statuetka Gwiazdy Dobroczynności i czek na kwotę 10 tysięcy złotych zostały wręczone prezes fundacji Pani Dorocie Ojdowskiej – Starzyk na Balu Dobroczynności w Warszawie. Nagrody pieniężne dla laureatów ufundowała Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce a statuetki firma APART. Pieniądze zostaną wykorzystane na cele statutowe fundacji. Dziękujemy wszystkim, którzy do końca głosowali na kandydaturę Bartka Kasprzykowskiego. A Panu Barkowi, w imieniu podopiecznych fundacji, dziękujemy za przekazanie wygranej sumy właśnie  nam. Pozdrawiamy Pana serdecznie! Czytaj dalej

Kochani – dziękujemy!

„Wewnętrzna radość, gdy zrobiliśmy coś dobrego, kiedy byliśmy potrzebni i nieśliśmy pomoc – jest potrawą, której potrzebuje dusza. ( A.Schweitzer)

Kochani! Tegoroczny Festyn Adwentowy” Kolędą przywołajmy święta!” okazał się – kolejny raz – czasem spełnionych marzeń, bezinteresownej pomocy, wspólnej zabawy i najprawdziwszej radości  czynienia dobra. Zebraliśmy w ciągu dwóch godzin 13.370 złotych! Nie ma słów, którymi można wyrazić moją wdzięczność, dumę, wzruszenie i radość…Patrząc na tłumy gości przybywających w naszej auli wiedziałam, że jestem w najpiękniejszym miejscu, jakie istnieje w tej chwili w moim mieście, że uśmiechnięci, szczęśliwi ludzie przyszli tu w jednym tylko celu: podarować kolory świata małej dziewczynce, Kasi Szulik, bohaterce tego niezwykłego wydarzenia. Najpiękniej, jak potrafię dziękuję za cudowne występy przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli, a wzbudzające zachwyt, wzruszenie i podziw. Dziękuję za pracę choreograficzną, wokalną, wychowawczą, artystyczną. Dziękuję przedszkolakom, dzieciom i młodzieży gimnazjalnej. Jesteście wielcy! Czytaj dalej

11 Festyn Adwentowy

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku, dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem, dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze…”

Drodzy moi!

XI Festyn Adwentowy „Kolędą przywołajmy święta” okazał się prawdziwym świętem solidarności, odpowiedzialności i bezwarunkowej miłości. Jeszcze kilkanaście godzin temu marzyłam o tym, aby zbiórkę dla Szymka powiększyć o 10 tysięcy…Okazało się, że pobiliśmy nie tylko zeszłoroczny dochód z festynu, ale również moje marzenia….Czekamy na dokładną, co do grosza kwotę, ale już wiem, że przekroczyliśmy 14 tysięcy złotych!!! Oprócz pieniędzy podarowaliśmy Szymkowi coś cenniejszego: naszą wiarę w Jego zwycięstwo! Czytaj dalej

X Festyn Adwentowy

Klimat szkoły i fundacji tworzą ludzie nieprzypadkowo zebrani w jednym miejscu. Wczoraj w auli spotkali się rodzice, uczniowie, pracownicy na Jubileuszowym Festynie Adwentowym. Dookoła sali klasy ustawiły świąteczne stragany, na których można było zakupić przetwory, pierniczki, stroiki, bombki, kartki świąteczne, anioły i wiele innych. Można także było zjeść pieczoną kiełbaskę z grilla oraz zakręcić kołem fortuny i wyciągnąć „zakręcone szczęście”. W wypełnionej po brzegi sali słychać było nastrojowe kolędy i zimowe piosenki. Pierwszy wystąpił chórek parafialny, potem „Koniczynki” z oddziału przedszkolnego 3-4 latków. Pięknie przebrane maluchy zaśpiewały piosenkę „Grudniowy dzień”.

Czytaj dalej

Jubileuszowy Festyn Adwentowy

Drodzy Przyjaciele ” Fundacji ” Szkoła Otwartych Serc”! Z ogromną radością zapraszamy Was na X Jubileuszowy Festyn Adwentowy” Kolędą przywołajmy święta”. Jak co roku będą czekać na Was stragany pełne cudowności przygotowane przez rodziców, przyjaciół, nauczycieli i uczniów.

W Kawiarence „Pod Aniołem ” skosztujecie ciast i ciasteczek upieczonych z sercem i sercem przez nasze najukochańsze Mamy.Napijecie się aromatycznej herbaty i kawy i odpoczniecie w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Na scenie zaśpiewają dla Was nasi uczniowie.Od wielu tygodni ćwiczą kolędy, piosenki świąteczne i pastorałki.

Czytaj dalej

Przedszkolne urodzinki

Dnia 16 września w grupie przedszkolnej „ Koniczynki” świętowaliśmy urodziny dzieci urodzonych w miesiącu sierpniu i wrześniu : Leny, Alicji, Mai, Jasia i Szymona. Dzieci wraz z Paniami złożyły małym jubilatom życzenia i odśpiewały sto lat.

Czytaj dalej

Festyn dla naszych podopiecznych

W minioną sobotę, 17 września 2016 roku,  podopieczni Fundacji „Szkoła Otwartych Serc”  wraz z opiekunami i rodzicami wzięli udział w przygotowanym specjalnie dla nich festynie charytatywnym. Odbył się on na Węgrzech koło Sztumu w gościnnym Klubie Jeździeckim ” Rotmistrz” .
Pomysłodawczynią imprezy była Pani Klaudia Kowalska. To dzięki jej zaangażowaniu  udało się znaleźć wielu sponsorów oraz ludzi pragnących włączyć się w przygotowanie imprezy.

Czytaj dalej

Promocja Bajek Sercem Pisanych

Dnia 11 lutego w Szkole Łacińskiej w Malborku Fundacja „Szkoła Otwartych Serc” z Malborskim Stowarzyszeniem Oś zaprosiła mieszkańców na promocję książki „Bajki sercem pisane”. Przybyli goście zostali udekorowani pięknymi, czerwonymi serduszkami, które specjalnie na tą uroczystość własnoręcznie uszyła Anna Szade.

Czytaj dalej

Orkiestra Ludzkich Serc

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

Matka Teresa z Kalkuty

Kochani moi!

Dziękuję z całego serca- w imieniu swoim i wszystkich podopiecznych Fundacji „Szkoła Otwartych Serc” za czas cudów, który był udziałem wszystkich, którzy swoją pracą, zaangażowaniem, obecnością, bezinteresownością, dobrocią i hojnością przyczynili się do wielkiego sukcesu dziewiątego już Festynu Adwentowego” Kolędą przywołajmy święta”. Udało nam się pobić zeszłoroczny rekord i zebraliśmy …ponad 8 tysięcy złotych!!!

Czytaj dalej

Z całego serca dziękujemy!

„Kiedy ludzie naprawdę się kochają, to cuda dzieją się same….”

Agnieszka Cegielska

Tydzień temu, po kolejnej wygranej Bartka w programie ” Twoja twarz brzmi znajomo”, nasze dzieci postanowiły podziękować swojemu Przyjacielowi osobiście. Kiedy ma się 6 lat, słowo „osobiście” brzmi bardzo poważnie…

Czytaj dalej