Dobre serca – Bal charytatywny w „piątce”

Na zakup sprzętu * Wspaniała zabawa * Dzięki sponsorom

Blisko 200 osób bawiło się podczas III Balu Dobrych Serc, który odbył się w auli Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF. Dochód z zabawy zasili konto Fundacji Szkoły Otwartych Serc, działającej przy placówce.
– Imprezę zorganizowaliśmy z myślą o dzieciach uczęszczających do klas integracyjnych. Od września w szkole rozpoczną naukę dwie niewidome dziewczynki, dlatego musimy zakupić maszyny do pisania brajlem. Chcemy również kupić komputer dla dzieci z niedosłuchem.

Każde z tych urządzeń kosztuje około 3,5 tyś. zł – wyjaśnia Elżbieta Sumowska, dyrektor szkoły.
E. Sumowska potwierdza, że impreza zdobywa coraz szersze grono zwolenników. – Po raz kolejny spotkali się tu ludzie, którym bliski jest los niepełnosprawnych. Cieszymy się, że wspierają naszą inicjatywę.

Wszyscy chętnie kupowali losy. Brali również udział w licytacji. Dzięki temu podczas balu udało nam się zgromadzić sporą sumę. Obecnie trwa liczenie pieniędzy – mówi E. Sumowska. – Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Dyrektor podkreśla, że zabawa nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc życzliwych osób. – Dzięki sponsorom, którzy od kilku lat są z nami i przekazują nagrody, możemy urozmaicić zabawę -dodaje E. Sumowska.
Czytaj też w piątek w „Dzienniku Malborskim’.
Na sprzęt; Podczas dwóch poprzednich zabaw zebrano około 12 tyś. zł. Pieniądze te oraz kwota uzyskana podczas tegorocznej imprezy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dzieci uczęszczających do klas integracyjnych. Utrzymanie takich oddziałów jest kosztowne, dlatego dyrekcja placówki w różny sposób stara się zdobywać środki. Obecnie w każdej klasie integracyjnej uczy się 15 zdrowych dzieci oraz 5 z wadami, m.in. słuchu, mowy i innymi. Od września uruchomiony zostanie oddział, w którym naukę rozpoczną dzieci niewidome.

art6