Kochani – dziękujemy!

„Wewnętrzna radość, gdy zrobiliśmy coś dobrego, kiedy byliśmy potrzebni i nieśliśmy pomoc – jest potrawą, której potrzebuje dusza. ( A.Schweitzer)

Kochani! Tegoroczny Festyn Adwentowy” Kolędą przywołajmy święta!” okazał się – kolejny raz – czasem spełnionych marzeń, bezinteresownej pomocy, wspólnej zabawy i najprawdziwszej radości  czynienia dobra. Zebraliśmy w ciągu dwóch godzin 13.370 złotych! Nie ma słów, którymi można wyrazić moją wdzięczność, dumę, wzruszenie i radość…Patrząc na tłumy gości przybywających w naszej auli wiedziałam, że jestem w najpiękniejszym miejscu, jakie istnieje w tej chwili w moim mieście, że uśmiechnięci, szczęśliwi ludzie przyszli tu w jednym tylko celu: podarować kolory świata małej dziewczynce, Kasi Szulik, bohaterce tego niezwykłego wydarzenia. Najpiękniej, jak potrafię dziękuję za cudowne występy przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli, a wzbudzające zachwyt, wzruszenie i podziw. Dziękuję za pracę choreograficzną, wokalną, wychowawczą, artystyczną. Dziękuję przedszkolakom, dzieciom i młodzieży gimnazjalnej. Jesteście wielcy!

Dziękuję za otwieraną raz w roku, najpiękniejszą, bo tworzoną z miłości- ” Kawiarenkę pod Aniołem”. To dzięki najlepszym wypiekom naszych mam, babć, przyjaciół – cieszy się ona tak ogromnym uznaniem. Otwierana kilka godzin wcześniej, zamykana, jako ostatnia istnieje już od tylu lat dzięki niezłomnej, niezwykłej ekipie. Dziewczyny, jesteście Aniołami!

Dziękuję za rozpalanego na zimnie i wietrze „Anielskiego Grilla”, witającego zapachem pieczonych kiełbasek gości zmierzających do szkoły. Panowie, żadna pogoda Wam nie straszna, kiedy serca takie gorące…

Dziękuję za każde przygotowane z wielkim zaangażowaniem stoisko. Takich cudów nie można kupić nigdy i nigdzie! To dzięki Wam ludzie wychodzili z festynu obładowani prezentami, szczęśliwi, że mogli przyczynić się do wspólnego sukcesu. Moja wdzięczność za te wszystkie dobra, nie ma granic.

Dziękuję za ofiarowane na licytację prezenty i tym, którzy licytowali  najpiękniejsze emocje. Za każdą wygraną stała miłość do dziecka potrzebującego pomocy. Wiem,  że to dobro do Was wróci…

Dziękuję najgoręcej prowadzącym imprezę najpiękniejszym Paniom Mikołajkowym. Wasz profesjonalizm, opanowanie, serdeczność i życzliwość sprawiły, że wszystko się udało i  ze wszystkim zdążyliśmy.

Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły za ciężką pracę, za zrozumienie, wyrozumiałość i wiarę, że nam się uda. Bez Was nic by się nie udało!

Dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna za obecność na festynie. Za piękne fotografie, za wszystkie dobre słowa, za Wasze uśmiechy, radość, pełne ciepła uściski, za trzymanie kciuków za finał. Każdy z Was przyczynił się do wspólnego sukcesu. Każdy z Was ofiarował małej Kasi swój czas, dar w postaci zakupionych lub podarowanych przedmiotów, występ na scenie, uśmiech i wiarę , że w walce o odzyskanie wzroku nie jest sama…

Słowo RAZEM nabiera dziś szczególnego znaczenia… Razem czyniąc dobro zmieniamy świat na lepszy.

Czas Adwentu rozpoczęliśmy od cudów…Niech towarzyszą Wam każdego dnia!

 

                    Dorota Ojdowska – Starzyk – Prezes Fundacji ” Szkoła Otwartych Serc”

Zaczarowane zdjęcia wykonała – Pani Kama Trojak – dziękujemy!