11 Festyn Adwentowy

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku, dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem, dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze…”

Drodzy moi!

XI Festyn Adwentowy „Kolędą przywołajmy święta” okazał się prawdziwym świętem solidarności, odpowiedzialności i bezwarunkowej miłości. Jeszcze kilkanaście godzin temu marzyłam o tym, aby zbiórkę dla Szymka powiększyć o 10 tysięcy…Okazało się, że pobiliśmy nie tylko zeszłoroczny dochód z festynu, ale również moje marzenia….Czekamy na dokładną, co do grosza kwotę, ale już wiem, że przekroczyliśmy 14 tysięcy złotych!!! Oprócz pieniędzy podarowaliśmy Szymkowi coś cenniejszego: naszą wiarę w Jego zwycięstwo!

Festyn to adwentowe dzieło nas wszystkich. To całe rzesze ludzi pracujących na wspólny sukces.  To porozumienie bez słów, łzy wzruszenia, gorące licytacje, tygodnie przygotowań stoisk, występów, najcudowniejszych, podarowanych z głębi serca darów.  To ciasta naszych mam, babć i przyjaciół pieczone o świcie „żeby były świeżutkie”….To trema maleńkich dzieci przed pierwszym w życiu występem i duma rodziców, że się ją pokonało….To najpiękniejsze występy całych klas lub solistów przygotowywane niestrudzenie przez wychowawców, którzy stają się kompozytorami, dyrygentami i choreografami.

To nasze dzieci, nauczyciele i rodzice sprzedający na stoiskach nie tylko przedmioty czy żywność ale przede wszystkim emocje, te najpiękniejsze….

To ” Kawiarenka pod Aniołem”, która od lat staje się bijącym sercem festynu, pachnąca cynamonem , goździkami, świeżym ciastem i najprawdziwszą miłością…

To rozpalany Anielski Grill serwujący gorące kiełbaski i witający radośnie gości festynu.

To najukochańsi i od lat oddani sprawie pracownicy i obsługa szkoły, którzy zaczynają pracę , jako pierwsi i kończą ostatni.

To wreszcie Wy wszyscy, którzy od tylu lat przychodzicie podzielić się tym co macie najcenniejsze: swoim czasem, uwagą, dobrym słowem, uśmiechem, życzliwością i dobrami materialnymi.

Dzięki Wam świat staje się o niebo piękniejszy! Każdy z Was jest Aniołem, najprawdziwszym!

Nie ma słów, którymi wystarczająco pięknie potrafiłabym Wam  podziękować…

Dlatego moje : DZIĘKUJĘ! – kryje w sobie ogrom miłości i wdzięczności do każdego z Was.

Dobro, które czynicie powróci do Was.  Wiem to na pewno!

Dorota Ojdowska- Starzyk -Prezes Fundacji Szkoła Otwartych Serc przy malborskiej piątce.