Festyn dla naszych podopiecznych

W minioną sobotę, 17 września 2016 roku,  podopieczni Fundacji „Szkoła Otwartych Serc”  wraz z opiekunami i rodzicami wzięli udział w przygotowanym specjalnie dla nich festynie charytatywnym. Odbył się on na Węgrzech koło Sztumu w gościnnym Klubie Jeździeckim ” Rotmistrz” .
Pomysłodawczynią imprezy była Pani Klaudia Kowalska. To dzięki jej zaangażowaniu  udało się znaleźć wielu sponsorów oraz ludzi pragnących włączyć się w przygotowanie imprezy.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, min przygotowane przez Klub Jeździecki profesjonalne pokazy kadryla , pokaz skoków przez przeszkody przejażdżka wierzchem oraz bryczką. Mogliśmy podziwiać pokaz tańca Capueira a dzieci nauczyły  się śpiewać brazylijskie przyśpiewki.
Wielką atrakcją okazało się ognisko, gdzie mogliśmy samodzielnie upiec sobie kiełbaski, zjeść swojski chleb ze smalcem i ogórkiem. Ze smakiem zjedliśmy wspaniałą, myśliwską grochówkę.

Pani Klaudia samodzielnie zrobiła dla dzieci zdrową lemoniadę a na deser pojawiły się ciasta, ciasteczka i słodycze. Łasuchy mogły zabrać ciasto i  łakocie ze sobą do domu.
Na pragnących zmienić swoje oblicze w  kolorową mozaikę czekała wróżka malująca  twarze w przepiękne motyle, ważki i kwiaty.

Najmłodsi uczestnicy festynu korzystali z trampoliny, która została wypożyczona na ten dzień właśnie dla nich. Wielką niespodzianką okazał się przyjazd dwóch wozów strażackich i zabawy strażacką sikawką. Na dzieci czekał również wóz policyjny i sympatyczni policjanci opowiadający o swojej pracy. Każdy z uczestników otrzymał piękny upominek na pamiątkę wspólnie spędzonego dnia.
Organizatorom i sponsorom dziękujemy najpiękniej! To był niewątpliwie jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu naszych podopiecznych. Zdjęcia wykonała Pani Magda Wilczewska. Autorką ostatniego zdjęcia jest Pani Kama Trojak.