18 Urodziny Fundacji

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”.

18.Urodziny Fundacji ” Szkoła Otwartych Serc” stały się okazją do wyrażenia największej wdzięczności wszystkim tym, którzy od wielu lat wspierają naszą organizację swoją miłością, dobrocią, hojnością i zaangażowaniem. Przygotowanie do tego wspaniałego Jubileuszu w dniu 10 marca 2020r. uzmysłowiło nam, jak długą drogę przeszliśmy od „narodzin” Fundacji, aż do chwili obecnej. Ze wzruszeniem gościliśmy naszych absolwentów i podopiecznych Fundacji, m.in. Milenę Wiśniewską, absolwentkę Akademii Muzycznej w Gdańsku, która swoim śpiewem i grą uświetniła Jubileusz, Kamila Gorczyńskiego, młodego, zdolnego fotografa, który utrwalił piękne chwile na zdjęciach…

Przepiękną, pełną wzruszeń część artystyczną przygotowały z uczniami klas integracyjnych- Panie Agnieszka Nowicka i Bożena Kalinowska- Sawicka. Podczas uroczystości obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia Fundacji przez ostatnie osiemnaście lat. Przygotowała ją dla nas Pani Milena Ruszkowska.

Jednym z najwznioślejszych punktów uroczystości było wręczenie Nagrody „Przyjaciel Fundacji Szkoła Otwartych

Serc. Otrzymali ją: Ambasadorka Fundacji pani Agnieszka Cegielska, wieloletnia przyjaciółka, wspierająca nas we wszystkich działaniach pani Katarzyna Matyjasik oraz Firma opiekująca się naszą fundacją, Trans Polonia z Tczewa.

Podziękowania za serce, opiekę i wsparcie otrzymali: Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski i dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 Pani Elżbieta Sumowska.

 Burmistrz złożył podziękowania na ręce prezes Fundacji, Doroty Ojdowskiej – Starzyk za wieloletnią, charytatywną pracę na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Ogromnie wzruszające chwile przeżyliśmy  wspominając Bożenkę Mowińską – zmarłą kilka lat temu naszą ukochaną  Przyjaciółkę, pełniąca  przez wiele lat funkcję sekretarza Zarządu Fundacji.

Ze wzruszeniem i wdzięcznością przyjęliśmy ofiarowane nam przepiękne, urodzinowe prezenty: Księgę dobrych życzeń, podarowaną przez Panią Anitę Jankowską- Jadach, obraz namalowany przez malborską artystkę Panią Wandę Wolak oraz przepiękny i przepyszny tort Urodzinowy od Pani Anny Wolak, właścicielki cukierni TortoAnia.

Jubileusz zakończyliśmy wspólnym wykonaniem piosenki „Jesteśmy razem”, którą przygotowaliśmy pod kierunkiem artystycznym Pani Violetty Jankowiak.

Jubileuszowi towarzyszyła Wystawa Fotografii „Dobrze być razem” przygotowana przez Panią Bożenę Kalinowską- Sawicką i wystawa przepięknych prac dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym. Dostarczyły nam ona wielu pięknych wzruszeń…

Najpiękniejszą i najpotężniejszą siłą we Wszechświecie jest wdzięczność. Dlatego też z całego serca i najpiękniej dziękujemy za ogromne zaangażowanie, za niespożyte pokłady wiary, że nam się uda, za optymizm i wielkie sercem wszystkim, którzy w przygotowaniu do Jubileuszu pomagali, wspierali i dodawali odwagi.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Autorzy zdjęć – Kamil Gorczyński (zdjęcie od 1 do 13) i Tomasz Ruszkowski