Bajki sercem pisane…

Tuż przed wakacjami Elbląska Scena Literacka zaprasza małych, tych trochę większych i oczywiście dorosłych. Czerwcowe spotkanie będzie bajkowe, bajeczne, refleksyjne i zabawne. Sam pomysł spotkania narodził się z inicjatywy Fundacji Szkoła Otwartych Serc z Malborka, która po raz kolejny postanowiła wydać książkę dla dzieci.

I tak po tomikach „Dobrych myśli na zły dzień”, w których ludzie znani i mniej znani, przyjaciele i darczyńcy Fundacji dzielili się swoimi optymistycznymi aforyzmami, wierszami czy piosenkami, przyszedł czas na „Bajki sercem pisane”. Celem wydania baśni, bajek i opowiadań jest głębokie przekonanie, że pięknym tekstem jesteśmy w stanie nie tylko zachęcić dzieci do czytania, ale sprawić, że uwierzą w dobry świat, odzyskają nadzieję na lepsze jutro, odetchną od cierpienia czy samotności… Sam fakt, że inni ludzie dla nich właśnie coś stworzyli, napisali, poświęcili swój czas, ofiarowali umiejętności – jest wielkim szczęściem i wyróżnieniem.

W książce znajdą się bajki, baśnie opowiadania Zuzanny Gajewskiej, Kamili Łyłki-Kosińskiej, Dominiki Lewickiej-Klucznik, Izabeli Chojnackiej-Skibickiej, Anny Peplińskiej, Kamy Trojak, Małgorzaty Jędrzejewskiej, Wojciecha Walczaka, Violetty Jankowiak, Krzysztofa Łaszuka, Marka Stokowskiego. Okładkę dla Fundacji Szkoła Otwartych Serc zaprojektował pochodzący z Elbląga architekt, artysta o wielkim sercu- Piotr Gorczyczewski.

Dochód ze sprzedaży zasili konto Fundacji i zostanie przeznaczone na leczenie oraz rehabilitację naszych maluchów.

Spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Alternatywni oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu będzie okazją do wysłuchania autorskich tekstów dla dzieci z równie ważnym przesłaniem dla dorosłych. I choć książki fizycznie jeszcze z nami nie będzie, to liczymy na obecność większości autorów i przede wszystkim na Waszą uwagę.

Elbląska Scena Literacka „Sercem pisane dla dzieci….” 19 czerwca o godzinie 17.00 na Małej Scenie Teatru. Bezpłatne zaproszenia można rezerwować telefonicznie w godzinach 8-16 pod numerem 55/641-97-00 wew. 284.

Projekt „Elbląska Scena Literacka. Sezon 16” jest realizowany ze środków Urzędu Miasta Elbląg w porozumieniu z Teatrem im. Aleksandra Sewruka z Elblągu.