Koncert barda Marka Dyjaka

26 marca 2011 roku w malborskim Karwanie odbył się – połączony z licytacją, koncert barda Marka Dyjaka. Organizatorki i pomysłodawczynie koncertu Agnieszka Cegielska- prezenterka TVN oraz Kama Trojak – fotograf, wybrały Dyjaka nieprzypadkowo. Nikt, bowiem tak, jak on nie wie, co to znaczy cierpienie, ból, samotność i choroba. Mimo, iż nigdy do tej pory nie brał udziału w charytatywnym koncercie na rzecz niepełnosprawnych dzieci- Kama Trojak przekonała go, że warto…Zgodził się, zrezygnował z wynagrodzenia, przyjechał i…zaczarował publiczność. Swoim niezwykłym, chropowatym, jak papier ścierny głosem zaśpiewał kilka ballad, tych najpiękniejszych….

Wzruszenie nie pozwoliło mu zaśpiewać więcej. Zostawił widownię w zachwycie, niedosycie, wzruszoną do łez. Wiemy, że tu wróci, bo – jak mówi- tu „pękło mu i tak poobijane przez życie serce.”

Drugą część imprezy poprowadziła Agnieszka Cegielska. Licytowała przywiezione podarowane przez swoich przyjaciół dary-wejściówki do studia TVN, zdjęcia, książki, gry komputerowe, strój sportowy z M.Ś., obrazy, porcelanę i wiele, wiele innych. Mimo zmęczenia- Agnieszka przyjechała do Malborka pociągiem na kilkanaście godzin (samolot z przyczyn technicznych nie wyleciał z Warszawy), wzruszenia, którego nie musiała i nie próbowała nawet ukryć-licytowała z takim wdziękiem, klasą, dobrą energią, ze wynik licytacji przyprawił nas o zawrót głowy! Zebraliśmy ponad 6 tysięcy złotych! Największą kwotę osiągnęła licytacja książki Bogdana Gałązki „Kuchnia królów” wraz z zaproszeniem na czteroosobowy obiad (500 zł.), oraz książka „Gdańsk według Lecha Wałęsy” z autografem prezydenta (400 zł.). Imprezie towarzyszyła wystawa zdjęć podopiecznych Fundacji wykonanych na specjalnej sesji fotograficznej przez Kamę Trojak .Wizażem zajęły się profesjonalnie i z ogromnym sercem Natalia Lipowska oraz Córka Kamy-Patrycja. „To są dzisiejsi nasi bohaterowie, najukochańsi i dla nas najważniejsi”- powiedziała o nich Agnieszka Cegielska. A nam-kolejny raz poleciały z oczu łzy.

Goście wychodząc tego wieczoru z Karwanu mówili o magii, baśni, cudach…To prawda – magia tego wieczoru pozostanie w naszej pamięci na długo. Wiemy, że to zasługa Aniołów Fundacji Agnieszki Cegielskiej i Kamy Trojak. Nie znam słów, którymi potrafiłabym im podziękować …

W sercu naszych podopiecznych te chwile pozostaną na zawsze. Dziękujemy najpiękniej, jak potrafimy!

Dziękujemy WSZYSTKIM, dzięki Którym impreza mogła przybrać taki kształt, klimat i rozmach. Dziękujemy darczyńcom, sponsorom, przyjaciołom
i sympatykom. Jesteście wspaniali!!!

Fot. Kama Trojak